Görme Engelliler

KA-101 PROJEMİZ FARKLI AMA EŞİT NESİLLER

Okulumuz İnönü Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Arzu TAŞ koordinatörlüğünde hazırlanan ‘2015-1-TR01-KA101-017575’ nolu, ‘Farklı ama Eşit Nesiller İçin’ adlı projemiz T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı’nca yürütülmekte olan Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında 2015 teklif çağrısı döneminde, uzmanlarca değerlendirilerek kabul edilmiştir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı IPA IV İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında hibe almaya hak kazanmıştır.

Projemiz; Milli Eğitim Bakanlığı´na bağlı Mersin-Toroslar-İnönü Ortaokulu´nda kadrolu olarak görev yapan toplam 7 öğretmenden oluşan okul eğitiminde görev alan personele yönelik hareketlilik projesidir. Toplam bütçe 12.220 Avro ’dur. Hareketliliğimiz 2015 -2016 Eğitim-Öğretim yılının Haziran ayında, Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilmiştir.

Projemizle; Fransa’nın Paris şehrinde kurs sağlayıcımız ‘Motivated Learning For Everyone’ ekibinden Izabela Monieta tarafından,  öğretmenlerimize 5 günlük özel eğitim öğrencileri ile ilgili bir kurs alınması sağlanmıştır.

 

Projemizin planlanan bu faaliyetiyle; Hafif zihinsel engelli ve özel yetenekli çocuklar hakkında teorik bilgiyle başlayıp, ailelerle iletişim, karışık sınıf etkinlikleri, özel öğrencilerin yanında tüm öğrencilerimiz için kullanabileceğimiz sınıf içi etkinlikler, kaynaştırma programı gibi birçok konuda eğitim alınmıştır. Böylece, kurumumuz öğretmenleri uluslararası deneyimler edinerek ve farklılıklarımızı daha iyi tanıyarak eğitimde kaliteyi ve eşitliği arttırmış ve uzun vadede onları topluma hazırlayabilmek için adımlarımızı atmış olacağız.


Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin

  Beğen | 0  kişi beğendi